Obec Orávka

Na Volejbalovom turnaji v Orávke opäť bodovali mladé tímy.

volejbal oravka 2021

Na amatérskom volejbalovom turnaji na Orávke opäť bodovali mladé domáce tímy. Zo šestice družstiev vyhral tím Čučoriedky. Turnaj sa v obci hrá už niekoľko rokov. Patrí k letným spoločenským podujatiam a stretnutiam domácich obyvateľov, podobne ako Dni obce, či súťaže vo varení zemiakových špecialít.. Podľa starostu obce Jána Lichanca sú radi, že sa im v tejto pandemickej dobe podarilo zorganizovať toto športové podujatie. “Pripravené bolo aj občerstvenie a hudba,” povedal starosta, ktorý vyzdvihol pomoc všetkých dobrovoľníkov, či poslancov, ktorí sa na organizácii podieľali. Spolu s ďalšími kolegami aktívne hral v tíme starostov, kvôli slabšiemu počtu starostov na ihrisku bol ich tím doplnený aj o pár priaznivcov či občanov.

Na druhej priečke sa umiestnilo družstvo Hanzlovičová z Orávky, tretie miesto obsadil výber starostov, štvrté Višne z Košíc na základe vzájomného zápasu, na piatom mieste skončila polícia R. Seč a na šiestom nové družstvo z Bottova.

Podľa slov dlhoročného profesionálneho rozhodcu Jozefa Mittera ide o jedinečnú akciu na Slovensku, pretože takýto klasický “šestkový” volejbal sa už vo vonkajších priestoroch nehráva. Zastúpenie mali mladšie, ale aj staršie skúsenejšie tímy, okrem partie starostov si zahrať prišli aj policajti z neďalekého Obvodného oddelenia Rimavská Seč. Akciu prišli podporiť aj priaznivci z Bottova. Mitter pozitívne zhodnotil výkony hráčov, aj keď kvôli pandémii a dlhej zime nebolo veľa možností na poctivý tréning. “Podstatné je, že vedia loptu zachytiť, nepustia ju na zem a prehodiť,” skonštatoval na margo mladých hráčov. Jozef Mitter ako absolvent Fakulty telesnej výchovy a športu hrával aj dorasteneckú ligu. “Viac ma bavil ale basketbal. Keď som prišiel do Rimavskej Soboty, tu nemal veľkú tradíciu, tak som sa dal na volejbal,” poznamenal.

Víťazným kolektívom sa stali Čučoriedky. Zástupcovia domáceho tímu obhájili pritom prvenstvo z minulého roku. “Hrali sme len dvakrát a vyhrali sme. Máme v tíme šikovné a mladé dievčatá Emu Horváthovú, Pavlínu Kubelkovú a Ivanu Štefánekovú,” povedal pre vobraze.sk ich spoluhráč Milan Horváth. Ako priblížil, na ihrisko chodievajú hrávať skoro každý večer cez prázdniny. Kým nezačali chodiť na strednú školu, bolo to častejšie. “Hrajú s rozumom, pekne rozdávajú lopty. Nie je dôležité len vyskočiť a zabiť do lopty, ale je to aj o pozičnom hraní na tri prihrávky. Hráme pre zábavu,” skonštatoval. Družstvá hrali systémom každý s každým.

Akciu podľa starostu podporil BBSK.

Priložené fotografie