Obec Orávka

Stolnotenisový turnaj spojený s varením zemiakových jedál

    Obec Orávka pozýva na 18.08.2018 na stolnotenisový turnaj a na súťaž vo varení jedál zo zemiakov. Záujemcovia nech sa prihlásia do 16.08.2018 na tel č. 0907816822. Program 18.08.2018 9.00.-hod. Privítanie 9.10.-hod Zahájenie súťaží 11.00.-hod Privítanie hostí z Poľska - Muzika z Wielkej Lipnice 15.00-hod. Vyhodnotenie 20.00.-hod. Sendrejovci z Hostišoviec 19.08.2018 11.45.-hod Omša v miestnom Rímskokatolíckom kostole.

Program 18.08.2018

9.00.-hod. Privítanie
9.10.-hod Zahájenie súťaží
11.00.-hod Privítanie hostí z Poľska - Muzika z Wielkej Lipnice
15.00-hod. Vyhodnotenie
20.00.-hod. Sendrejovci z Hostišoviec

19.08.2018

11.45.-hod Omša v miestnom Rímskokatolíckom kostole

    Slávnosti začali s príchodom družstiev  na varenie  a príchodom hráčov stolnom tenise o 8 hodine. Varenia   sa zúčastnili družstvá ako  stále Haluškári z Orávky z bryndzovými haluškami, pirôškári z Orávky  so svojimi typickými pirohami, Zmiešaný tím Orávka – Martin so zemiakovou zeleninovou polievkou , OZ  Rimavská Seč – so svojimi tradičnými slivkovými guľkami,/ gombolcami/s čerstvými slivkami. Ako nový tím prišli Zvolenčania so svojimi  zemiakovými packami a zemiakovým tatarákom na opečenej hrianke. Ďalej prišli Višne z Košíc - Orávka s lokšami , ako aj tím Polície z Rimavskej Seči  s hranolkami a zemiakovými špirálami.  Ako nesúťažný tím  bol tím  miestnych poľovníkov, ktorý varili  gulášik .Tento rok sa pracovali zemiaky od podnikateľov  z Rimavskej Seči a z Janíc  v celkovom množstve 140 kg,  čo bolo zatiaľ najviac  za celých  predchádzajúcich piatich ročníkov. Víťazmi sa stalo družstvo Pirôškárov ako druhý bol tím OZ Rimavská Seč a tretie  boli Višne. V stolnom tenise sa zúčastnilo  16 mužov ,  7 žien a 7 detí.  Víťazom medzi mužmi sa stal Braňo Trnovský z Rimavskej Soboty  ako druhý bol Ondrej Jurčák z Orávky a tretí Ondrej  Jeriga z Rimavskej Seči. Medzi ženami vyhrala  Enikó Jerigová z Rimavskej Seči, ako druhá skončila Lucia Rapčaniaková z Bottova a tretia p. Zuzana  Študencová z Čerenčian.  Medzi deťmi bol víťaz Dušan Študenc z Čerenčian,  druhý Ján Kubelka ml. z Orávky  a tretí Patrik Jonáš z Bottova.    Veľmi ma teší , že je stále záujem o hru  a že kategória detí sa vždy naplní. Počas dňa do obce  prišla delegácia z Wielkej Lipnice  z p. wójtom Boguslavom Jerzy Jazowskim, ktorý sa prihovoril občanom. Spolu s návštevou prišla aj muzika zo Zubrohlavy, ktorá spríjemňovala  náladu .  K spríjemneniu chvíľ prišiel zahrať aj  heligonkár p. F. Poprovský z Teplého vrchu.  Počas dňa  sa vydalo  cca 1200 porcií , čo je zatiaľ najviac počas  súťaže. Pre deti boli pripravené detské atrakcie ako bazén z guľou, elektro motorky. Nakoniec všetky deti skončili v bazéne, kde sa ochladili po orúcom dni, ktorí patril k tým nadpriemerne teplým. V nedeľu pokračovali oslavy  slávnostnou bohoslužbou v miestnom Rímsko katolickom kostole v Orávka za účasti muziky zo Zubrohlavy.

Sponzori Podujatia:  VÚC BBSK, Roľnícka spoločnosť a.s. Bottovo, SHR A. Kovalčík, Vegal s.r.o R. Sobota, SHR G.Betta Rim. Seč, Stavart  Rimavská Sobota, JEBO-CHLEBO O.Jeriga R.Seč, RIZZA R.Seč, KVMONT  Martin, F. Gaál Rim. Seč, Cikó z Janíc,  + všetky variace tími